MUAYENE SIRASINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Trafik | MTV | Araç Geçiş İhlali
Trafik cezası ve MTV borc ödemeleri tarafımızca yapilmaktadir.Bu konularda danışmanlık ücretimiz borç tutarının %45 seklindedir.

Araç muayene randevu başvuru hizmet bedeli KDV Dahil 180 TL olarak tahsil edilecektir.

KGM Danışmanlık olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Borç Ödemelerinde işlem ücreti alınmaktadır.
Ödemesi alınan Motorlu Taşıtlar Vergisini işletmemize ait yazılımımız kendi imkanları ile ilgili kuruma ödemektedir.
Yapılan ödemeler online olarak Kuruma iletildiği için ödenmiş ve tamamlanmış borç kesinlikle iptal edilemez. Ücret iadesi talep edilemez.
Motorlu Taşıtlar Vergi ödemesi yaparken, kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
İşleminizi gerçekleştirirken ilgili kutucuğa doğru plakayı girdiğinizden emin olunuz. Hatalı yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi borç ödemesinden işlemi yapan kişi veya Kurum (kurum temsilcisi) sorumludur.

Muayene İstasyonları’nda, periyodik muayenesi tamamlanan aracınızı, muayene raporu ile birlikte araç muayene uzmanından teslim alabilirsiniz. Muayene raporu, aracın tesciline esas bilgilerle yapılan muayene sonucunda varsa tespit edilen kusurların belirtildiği belgedir. “Araç Muayene Raporu”na göre aracınız; “Kusursuz”, “Hafif Kusurlu”, “Ağır Kusurlu” veya “Emniyetsiz” olarak değerlendirilir.

Yetkili kurumdan alınacak raporun sonucuna göre, şasi numarası orijinalliğini kaybetmiş ise, tescil kuruluşu tarafından aracın şasi numarası yeniden şasi gövdesine vurularak mühürlenmelidir. Şasi gövdesi veya şasi numarasının bulunduğu parça orijinalliğini kaybetmiş ise, ilave olarak ayrıca yetkili mühendisler tarafından çizilmiş, onaylı tadilat projesi ve hesapları ile bu durumun teknik olarak uygun olduğu onaylatılmalıdır.Bu onayın ardından, tadilat projesi ve hesapları ile birlikte Araç Muayene istasyonları’na gelinerek aracın “Tadilat Sonrası Muayene”sinin yaptırılması gereklidir.

“Kullanıcı, Platform üzerinden gerçekleştireceği ödemelere ek olarak “Hizmet Ücreti” doğacağını, bu ücreti de yapacağı ödeme ek olarak ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.”